Parapety granitowe, blaty granitowe


Parapety blaty Biskupiec. Oferta Zakładu Sławomira Orgasa

Oferta dla domu – elementy wykończeniowe

  • parapety granitowe
  • blaty granitowe

Polecamy efektowne wyroby z kamienia
Zadzwoń! 509 535 062

Przygotujemy również stosowną, wstępną wycenę. Zależeć ona będzie od wybranego materiału, grubości elementu i sposobu wykończenia krawędzi.

Na temat granitu
Biorąc pod uwagę trwałość materiału, jakim jest granit, można powiedzieć, że praktycznie jest niezniszczalny. Dlaczego warto go stosować we wnętrzach? Po pierwsze trwałość granitu zapewnia przez cały okres użytkowania praktycznie niezmieniony wygląd elementu. Gwarantuje to niebywała odporność tego minerału. Nie wchłania tłuszczu ani wody,  jest odporny na działanie kwasów i zarysowania. Idealnie wprost nadaje się na blaty kuchenne, łazienkowe, a także blaty w pomieszczeniach o zastosowaniu komercyjnym, na przykład w restauracjach oraz w instytucjach, gdzie występują wszelkiego typu lady. Pozyskuje się go w wielu odmianach barwnych więc można wybrać coś odpowiedniego do wnętrza w każdym stylu. Właściwie odegra swoją rolę zarówno w miejscach o prestiżowym znaczeniu, jak i w każdym przeciętnym domu, dodając każdemu z tych miejsc szczególnego charakteru. Odpowiedni dobór grubości takiego blatu lub parapetu oraz sposób, w jaki zostaną wykończone krawędzie może sprawić, że kamień mimo swojej masy nabierze w wyglądzie swoistej lekkości, a dobrze dopasowana barwa wpłynie na jego idealne wkomponowanie w styl pomieszczenia. Materiał ten przybiera różne barwy, od jasnoszarej, niekiedy prawie białej, poprzez mnóstwo odmian szarości do ciemnoszarej, ale ma też odcienie biało-różowe, czerwone, zielone i inne. Ogólnie przyjmuje się, że granit jest skałą o strukturze drobnoziarnistej i kojarzy się z jedną wiodąca barwą, ale występują także odmiany wielobarwne, o bardzo skrajnych odcieniach, zebranych w nieregularnych skupiskach, dające bardzo interesujące efekty wizualne po obróbce.
Każdy, kto używa blatów granitowych w kuchni przyzna, że są praktycznie idealne do swojej funkcji. Nie tylko pod względem trwałości i estetyki,  ale również utrzymania czystości, co w tego typu pomieszczeniach jest niezwykle ważne.

Oferta parapety granitowe, blaty granitowe to spory wachlarz możliwości dla pomysłowych dekoratorów wnętrz

Zakład Kamieniarski Orgas Biskupiec, ul. Leśna 9 zaprasza do współpracy